2 Οκτωβρίου 2011

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Η ΠΑΙΔΩΝ ΤΟΥ Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ ΣΤΙΣ ΦΥΤΕΙΕΣ (2-10-2011)

Καταιγιστική η ομάδα παίδων του χωριού μας χτες Σάββατο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος παίδων Αιτωλ/νίας για τον Δ' όμιλο, κερδίζοντας 7-3 την ομάδα του Ακαρνανικού Φυτειών εκτός έδρας.
Στο πρώτο 20λεπτο η ομάδα μας μη βρίσκοντας τα πατήματά της στο γήπεδο βρέθηκε να χάνει με 2-0. Όλα όμως ήταν θέμα χρόνου καθώς μέσα σε ένα πεντάλεπτο έγινε η ανατροπή, 2-3 (σκορ ημιχρόνου).

Στο β' ημίχρονο η ομάδα μας σαφώς καλύτερη βρέθηκε να προηγείται στο 60λεπτο με σκορ 7-2. Ακολούθησαν 6 αλλαγές ρίχνοντας στο παιχνίδι ο προπονητής κ. Άρης Φερεντίνος και μικρότερες ηλικίες. Το παιχνίδι ισορρόπησε και στα τελευταία λεπτά η ομάδα των Φυτειών πέτυχε και το τρίτο της γκολ.

Κατά διαστήματα η ομάδα του Ακαρνανικού έπαιξε καλό ποδόσφαιρο αλλά δεν κατάφερε να επιβληθεί της ανώτερης Παλαίρου. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι: Ζέλος Χρήστος (3), Κολοβός Αλέξανδρος (3) και Λίτος Αλέξανδρος (1).
Συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων που ήταν άψογα στην συμπεριφορά τους. Καλή συνέχεια!