6 Νοεμβρίου 2011

Α.Ο. ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ - Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ 1-2 (6-11-2011)

Στη Σκουτερά Αγρινίου αγωνίστηκε σήμερα η ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου, για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της β' ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣΝΑ. Η ομάδα μας κέρδισε με σκορ 2-1 σε ένα αγώνα που όπως ξετυλίχτηκε ήταν για γερά νεύρα.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Παλαίρου μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 10' λεπτό κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με σουτ από το ύψος της περιοχής του Κολοβού Αλέξανδρου. Το παιχνίδι στη συνέχεια ισορρόπησε με ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες οι οποίες όμως δεν καρποφορούσαν. Κάπως έτσι κύλησε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Σκουτεράς μπήκε ποιο δυνατά και στο 55'ο λεπτό κατάφερε με ωραίο συνδυασμό και κοντινό πλασέ να ισοφαρίσει σε 1-1. Ακολούθησε δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με εναλλαγές φάσεων εκατέρωθεν. Αυτή που στάθηκε ποιο τυχερή όμως ήταν η Πάλαιρος που στο 80'ο λεπτό με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.
Αρκετά καλή η διαιτησία των: Καραπιπέρη Κ., Ξηροκώστα Ε. και Βαλλιάνου Θ.
Γιατρός αγώνα: Τσοπανάς Κ.