11 Δεκεμβρίου 2011

ΗΤΤΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 4-2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΟΥ Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ (11-12-2011)

Του Αποστόλη Μπαλατσούρα
Μια πολύ νεανική ομάδα παράταξε η Πάλαιρος στον αγώνα με τον Α.Ο. Κανδήλας για το πρωτάθλημα της Β΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας όπου και γνώρισε την ήττα με σκορ 4-2.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 22΄ λεπτό από την Κανδήλα. Αμέσως μετά την επίτευξη του γκολ ο διαιτητής αποβάλει επιθετικό της Κανδήλας (για εξύβριση) και διακόπτει τον αγώνα. Ο αγώνας ξεκίνησε μετά από διακοπή 10 λεπτών.
Στο 30΄ λεπτό η ομάδα της Κανδήλας διπλασίασε τα τέρματα της και έγινε το 2-0 όπου ήταν και σκoρ ημιχρόνου.

Στο β΄ ημίχρονο η Κανδήλα συνέχισε να σκοράρει και ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 4-0. Στο 70΄ λεπτό η Πάλαιρος κερδίζει πέναλτι και μειώνει σε 4-1. Μετά την επίτευξη του γκολ οι νεαροί παίχτες της Παλαίρου ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να μειώσουν σε 4-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Τα τέρματα για την Πάλαιρο πέτυχαν οι Ζέλος και Κουρκούτας.
Άξια νικήτρια η ομάδα της Κανδήλας και πολύ καλή η διαιτησία των κ. Πατρόπουλου Α., Πρεμέτη Α. και Ροδάτου Γ.