29 Απριλίου 2012

Νίκη παραμονής για την ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου (29-4-2012)

Η ομάδα του Α.Ο. Παλαίρου φιλοξένησε σήμερα τον Πανοχθιακό στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ για τον Β’ όμιλο και κέρδισε με σκορ 1-0.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης η ομάδα της Παλαίρου έφτασε τους 40 βαθμούς, εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία και είναι πλέον αδιάφορη βαθμολογικά στον τελευταίο αγώνα εκτός έδρας με την ομάδα της Μπούκκας.

Αγωνιστικά η Πάλαιρος ήταν καλύτερη και κέρδισε δίκαια το παιχνίδι. Είχε πολλές ευκαιρίες να ανεβάσει το δείκτη του σκορ και είχε και πάλι δοκάρι με τον Κολοβό Αλέξανδρο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Τσέλιος Γιώργος με φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή, όταν ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων δεν κατάφερε να συγκρατήσει τη μπάλα στον αέρα.

Πάρα πολύ καλή η διαιτησία των κυρίων: Καπελάκη Χ., Γαλανόπουλου Γ. και Καλαμάρη Κ.
Γιατρός Αγώνα: Κανάκη Χριστίνα
Παρατηρητής: Λάιος Κων/νος
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πανοχθιακού για την πολύ καλή πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα (είναι δεύτερη στη βαθμολογία και διεκδίκησε την άνοδο).
Να ευχαριστήσουμε για μία ακόμα φορά τους φιλάθλους μας που στέκονται δίπλα στην ομάδα μας.