20 Οκτωβρίου 2013

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ - ΑΟΠ 4-0 (ΑΝΔΡΩΝ)

Τέσσερα στα τέσσερα ο Αμφίλοχος
(Το κείμενο είναι από ΑΜΦΙΛΟΧΙΩΤΙΚΟΣ ΜΑΪΣΤΡΟΣ)
Ο Αμφίλοχος υποδέχτηκε τον Α.Ο Παλαίρου για την τέταρτη αγωνιστική.Το παιχνίδι ήταν γεμάτο φάσεις από την ομάδα του Αμφιλόχου που έχανε την μία ευκαιρία μετά την άλλη.Η Πάλαιρος από την άλλη προσπαθούσε να αμυνθεί αλλά δεν τα κατάφερνε.Το τελικό σκορ 4-0 ήταν δίκαιο και εύκολα θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο,παρόλαυτα στο γήπεδο βρέθηκαν αρκετοί φίλαθλοι.

5′ Ο Παπαλέξης από κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
8′ 1-0.Ο Μάνθος εκτελεί κόρνερ ο τερματοφύλακας της Παλαίρου αιφνιδιάζετε και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα
12′ Γύρισμα του Μπεκατώρου στην περιοχή προς τον Παπαλέξη ο οποίος κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ
14′ Ο Νάκας σουτάρει εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα δίπλα από “Γ”
16′ Ακυρώνετε γκολ το Δράκου ως off-side λανθασμένα
19′ Ο Μπεκατώρος κάνει την παράλληλη μπαλιά αλλά οι αμυντικοί απομακρύνουν πρωτού ο Νάκας γίνει απειλητικός
22′ Σουτ του Νάκα εντός περιοχής ο τερματοφύλακας διώχνει σε κόρνερ
23′ Ο Μάνθος εκτελεί το κόρνερ,ο Λιανός από κοντά δεν προλαβαίνει να βάλει το πόδι του η μπάλα περνάει άουτ
25′ Ο Καβαλλάρης κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο τερματοφύλακας μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια
27′ Ο Μπεκατώρος βγάζει την σέντρα προς τον Νάκα ο οποίος πιάνει το γυριστό στην κίνηση και η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
34′ Ωραίο σουτ του Νάκα εντός περιοχής ο τερματοφύλακας σε κόρνερ
36′ 2-0.Ο Νάκας βρίσκει ξεμαρκάριστο το Μάνθο ο οποίος από κοντά κάνει το 2-0
39′ Σουτ του Νακα εντός περιοχής η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι
41′ Μετά από κόντρες ο Παπαλέξης ευνοεϊτε αλλά δεν προλαβαίνει να σκοράρει από κοντά
43′ Σουτ του Μάνθου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας
45′ Γύρισμα του Παπαλέξη στον Μπεκατώρο οι αμυντικοί απομακρύνουν,ο Νάκας κάνει το σουτ η μπάλα καταλήγει ελάχιστα άουτ.
Ο Αμφίλοχος έχασε πολλές κλασσικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος η ομάδα της Παλαίρου δεν μπορούσε να κάνει φάση καθώς δεν έβρισκε χώρο να αναπτυχθεί.
62′ 3-0.Ο Λούντζης παίζει το ένα-δύο με τον Μάνθο,ο πρώτος κάνει το σουτ το οποίο καταλήγει στα δίχτυα
63′ Ο Νάκας βγαίνει τετ-α-τετ αλλά οι αμυντικοί τον προλαβαίνουν και διώχνουν σε κόρνερ
75′ Ο Νάκας περνάει όποιον βρει κάνει το σουτ και η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και φεύγει αουτ
80′ 4-0.Ο Μάνθος εκτελεί το φάουλ προς την περιοχή ο Νταρλαγιάννης Α. βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και την στέλνει στα δίχτυα

Το τελικό σκορ αδικεί τον Αμφίλοχο ο οποίος έχασε πολλές κλασσικές ευκαιρίες..Από την άλλη η Πάλαιρος δεν μπόρεσε ουτέ να απειλήσει ούτε λεπτό την ομάδα του Αμφιλόχου. Τωρα ο Αμφίλοχος θα αντιμετωπίσει την Ανναγένηση Στάνου εκτός έδρας με μοναδικό στόχο την ΝΙΚΗ,Κορυφαίοι από τον Αμφίλοχο ήταν οι Ζαβιτσάνος,Νάκας,Μπεκατώρος και Μάνθος.