11 Νοεμβρίου 2013

ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΟΥ Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ

Με το ευρύ σκορ 5-0 ηττήθηκε η ομάδα μας εκτός έδρας από την αντίστοιχη της Αναγέννησης Στάνου στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Γ' ομίλου της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας Αιτ/νίας.
Η ομάδα της Στάνου ήταν αγωνιστικά πολύ καλύτερη από την ομάδα της Παλαίρου και δίκαια νίκησε τον αγώνα. Η Πάλαιρος στάθηκε καλά μόνο τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, μέχρι που δέχτηκε και το πρώτο γκολ από αντεπίθεση και ενώ είχε μείνει με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού (παίκτης εκτός αγώνα τη συγκεκριμένη στιγμή).
Στο πρώτο ημίχρονο η Πάλαιρος δέχτηκε άλλα δύο τέρματα, το ένα από δεξιά με δυνατό σουτ και το άλλο με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ και ενώ η άμυνα κοιμήθηκε στην κυριολεξία.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου έγινε το 4-0 με κοντινό σουτ. Στο 55' λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε για την Πάλαιρο ο Μετσόλη Χρήστος λόγω εξύβτισης στον διαιτητή.
Στο 70΄λεπτό περίπου δεχτήκαμε και 5ο γκολ πάλι με κοντινο σουτ.