30 Σεπτεμβρίου 2015

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ - ΑΟΠ 4-1

Με σκορ 4-1 ηττήθηκε η ομάδα της ανδρών Παλαίρου μέσα στη Βόνιτσα από τον Αμβρακικό. Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει ακριβώς την εικόνα του παιχνιδιού διότι η Πάλαιρος θα μπορούσε να πετύχει κάτι παραπάνω αλλά δυστυχώς αυτά συμβαίνουν με το παιχνίδι της στρογγυλής θεάς.
Ο Αμβρακικός ήταν καλύτερος στο παιχνίδι και δίκαια κέρδισε τον αγώνα. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου κυμάνθηκε ως εξής: Η Βόνιτσα προηγήθηκε μόλις στο 2ο λέπτο με συρτό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ στο 15ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά της με κεφαλιά από κόρνερ. Η Πάλαιρος μείωσε στο 20ο λεπτό με κεφαλιά του Μετσόλη Χρήστου έπειτα από σέντρα του Προξενιά Βασίλη. Το ημίχρονο έληξε με 3-1 που διαμορφώθηκε στο 40ο λεπτό όταν η Βόνιτσα και πάλι με στημένη φάση και κεφαλιά βρήκε ξανά δίχτυα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάλαιρος πάλεψε για να πετύχει κάτι καλύτερο αλλά δεν τα κατάφερε. Έτσι στο 85ο λεπτό ο Αμβρακικός έγραψε το τελικό 4-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε σε ανατροπή.