13 Σεπτεμβρίου 2015

ΝΙΚΗΤΗΣ Ο Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ ΣΤΗΝ Α ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΥΔΡΙ

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη νέα χρονιά ο Α.Ο. Παλαίρου στον αγώνα για την πρώτη φάση του Κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας εκτός έδρας με τον Οδυσσέα Νυδριού.
Ο αγώνας ήταν μέτριος σε απόδοση από τις δύο ομάδες με νικήτρια στα σημεία την ομάδα της Παλαίρου και με σκορ 1-2. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Νυδριού προηγήθηκε στο σκορ στο 35ο λεπτό με αυτογκόλ του Προξενιά Βασίλη, αλλά η Πάλαιρος ισοφάρισε στο 40ο λεπτό όταν ο Καλέμι Αλέξανδρος βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Νυδριού και πλάσαρε υποδειγματικά.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάλαιρος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε στο 82ο λεπτό να κερδίσει πέναλτι σε ανατροπή του Ματσίνγκο Αλέξανδρου, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Λίτος Αλέξανδρος.